Jak stworzyć spójny wizerunek?

Ze względu na to, że zostałam zaproszona przez Joannę Owczarek do pełnienia funkcji jury prac konkursowych Kawy z Kobietą Aktywną, miałam przyjemność fundować również nagrodę główną w postaci metamorfozy stylizacyjnej i makijażowej. Muszę przyznać, że pomimo tego, iż zajmuję się tą dziedziną, na co dzień, to za każdym razem, gdy spotykam nową osobę mam ten sam stan intensywnego wytężenia swoich zmysłów. Każda kobieta, która zdecydowała się na pracę ze mną, jest dla mnie jak księga tajemnic, z której muszę wyczytać cenne informacje. Są one mi potrzebne do trafnego ocenienia stylu, upodobań, granic wewnętrznej tolerancji oraz potrzeb, które mogę swoją pracą zaspokoić. Chciałabym również  nakreślić, jakie jest moje podejście do wykonywanej pracy i dlaczego mam inne spojrzenie, niż te powszechnie przyjęte.

Przeważnie zawody związane z upiększaniem kobiet kojarzą się jedynie z zaspokajaniem kwestii związanych z naszym ego i zewnętrznej próżności. Ja to widzę  zupełnie inaczej. Dla mnie dobra specjalistka do spraw  urody musi łączyć ze sobą wiele rzeczy  i cech osobowości. Do grupy kluczowych umiejętności należą między innymi empatia, ciągła chęć rozwoju oraz umiejętności interpersonalne. W przypadku stylistek i makijażystek kluczowe jest również znanie historii mody i makijażu, co umożliwia stworzenie zestawów idealnie odpowiadających kontekstowi sytuacyjnemu. Dlatego uważnie obserwuję kobiety, z którymi pracuję. Po gestach, tonie głosu i sposobie poruszania się, wiem, czy zaproponowany zestaw jest dobrym wyborem.

Często się również zdarza, że styl ubierania i ogólny wizerunek nie koreluje z tym, co kobieta ma do powiedzenia i na odwrót, nieodpowiednie ubranie może odciągnąć uwagę od ważnego przekazu werbalnego. Dlatego bardzo ważne jest dla mnie to, aby nakierować kobietę na podkreślanie jej mocnych stron, które w pierwszej kolejności są spójne z jej charakterem i osobowością, a następnie z jej cechami fizycznymi. Jednym z częstszych problemów, z jakimi mierzą się kobiety, jest źle dobrane natężenie kolorów garderoby. Przeważnie panie sięgają po rozmyte barwy, które sprawiają, że stają się mało charakterystyczne. Szczególnie dotyczy to kobiet o naturalnie ciemnej oprawie oraz mocnej sylwetce. Dlatego chciałam pokazać, że można nosić szarości i jasną paletę barw tak, aby podkreślały urodę. Również niewielka ilość makijażu powoduje, że twarz wygląda radośniej i młodziej. Czasami wystarczy jedynie pomadka na usta i korektor pod oczy, aby twarz ożyła.

Zdjęcia, które umieściłam w tym poście, są z backstage sesji Metamorfozy, którą przeprowadziłam z uczestniczkami wraz z Moniką Kleist. Monika odpowiedzialna była za zrobienie zdjęć i to właśnie efekt jej pracy będę przedstawiać w kolejnych postach. Zostań ze mną!

Tu możesz zobaczyć, jak wykonać łatwy makijaż dzienny: https://beautyconceptgorzow.pl/latwy-makijaz-dla-kazdego-typu-urody-porady-i-triki-makijazystki/

 

Jak stworzyć spójny wizerunek?Jak stworzyć spójny wizerunek?Jak stworzyć spójny wizerunek?Jak stworzyć spójny wizerunek?

10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: